- Kulttuuri
- Elämykset ja aktiviteetit
Rajoitettu saatavuus
Esteetön
Elämys
Kesto
2 tuntia
Ryhmäkoko
-54
Hinta
20-25 € / henkilö
Tarkista hinta kohteen sivuiltaSesonki
Tammikuu
Helmikuu
Maaliskuu
Huhtikuu
Toukokuu
Marraskuu
Joulukuu
Shamppanjapullot auki ja sammakonreisiä taikaliemeen, Eurooppa Neljän tämän vuoden sketsi-ilottelu Olipa kerran -revyy on täällä!
Pian arki muuttuu satumaailmaksi yhdellä taikasauvan heilautuksella. Jätä kurpitsavaunut pihalle ja lasikenkä narikkaan, ja tule kokeilemaan, näetkö Huutokauppakeisarin uudet vaatteet ja muuttuuko sillan alla lymyilevä peikko prinssi Harryksi, jos sitä pussaa. Iltaa jatketaan Teatteri Eurooppa Neljän tyyliin satumaisen upealla bilemusiikilla. Vedä siis punainen hilkka niskaasi, ja saavu kanssamme juhlimaan, sillä saduissa ja E4:n bileissä kaikki on mahdollista. Olipa kerran -revyy ei jätä kylmäksi edes jääkuningatarta.
Käsikirjoitus ja ohjaus: Tiina Iisala
Tervetuloa TE4 Klubille katsomoon tai tilaa tuote keikalle!
Teatteri Eurooppa Neljä on jo 36 vuotta toiminut Suomen suurin kiertävä ammattiteatteri. Teatterin kotipaikka on Jyväskylässä, ja se tuottaa vuosittain kolme kiertävää näytelmää sekä kesäteatteria Keski-Suomessa.