Jukojärven maastopyöräilyreitti

Veikkolantie 20, Keuruu
Keuruu

REitti kaksiosainen. Se jakaantuu pohjoiseen ja eteläiseen lenkkiin. Reitille voi lähteä hyvin Kylätalo VEikkolasta, josta löytyy p-paikka ja nuotiokatos.

Kuvaus

Pohjoinen lenkki on pientä polkua ja melko mäkistä maastoa Se on n. 3 km pitkä. Pohjoisella lenkillä on hienolla paikalla nuotiopaikka. Siellä on puut. Eteläinen reitti on hieman leveämpää ja osin jopa tietä pitkin menevää reittiä. Kokonaisuudessaan kuitenkin vaativaa maastopyöräilyä.

Lisätiedot

Saapuminen

Kylätalo Veikkolassa on p-paikkoja. Osoite on Veikkolantie 15, KEuruu

Kesto

30 - 90 minuuttia

Lisätietoja reitistä

REitti kaksiosainen. Se jakaantuu pohjoiseen ja eteläiseen lenkkiin. Pohjoinen lenkki on pientä polkua ja melko mäkistä maastoa. Eteläinen reitti on hieman leveämpää ja osin jopa tietä pitkin menevää reittiä. Kokonaisuudessaan kuitenkin vaativaa maastopyöräilyä.

Reitin pituus km

8.68

Pintamateriaali

Hiekka, Sora, Maa/luonnonmukainen

Taukopaikat lkm

2

Kohde on vapaasti käytettävissä

Kyllä

Lisää luontokohteita

  • frisbeegolfrata
    Jämsä

    Myllymäen AM-rata

    Metsäoppilaitoksentie 2, Jämsänkoski

    Lue lisää →
  • veneilyn palvelupaikka
    Äänekoski

    Paatelan vieraslaituri

    Äänekoskentie 840, Suolahti

    Lue lisää →
  • kävelyreitti/ulkoilureitti
    Jämsä

    Myllymäen ulkoilureitti

    Metsäoppilaitoksentie 6, Jämsänkoski

    Lue lisää →
  • kuntorata
    Jyväskylä

    Kivilammen kuntorata

    Luhtalantie, Vaajakoski

    Lue lisää →